Kombi Servisi Çağır | Kombi Bakımı

Kombi Servisi 7/24 İstanbul Kombi Arıza Tespit ve Tamir
Acil Kombici
0(553) 847 50 28
0(216) 611 49 29
WhatsApp Hattı
0(553) 847 50 28
Mobil & Whatsapp

Demirdöküm Kombi Servisi

Demirdöküm Kombi Servisi Doğalgazın değeri gittikçe artıyor. Buna bağlı olarak azalan kaynaklar da doğalgazın değerinin daha fazla anlaşılmasını sağlıyor. Artan elektrik faturaları nedeniyle belki de en ucuz ısınma şekli artık doğalgaz. Fakat bunun için dikkat edilmesi gereken bazı püf noktalar var ve bunlardan biri de kesinlikle kombi bakımlarını yaptırmak.

Doğalgaz kombilerinde insanlar genellikle tasarruflu olana yönlenmeyi tercih ediyor. Bunların cep yakmayacak hale gelmesi her ailenin bütçesi için son derece önemli. Bunun için bazı detaylara dikkat ederseniz doğalgaz faturanızın yüksek tutarlarda gelmesinden kurtulmuş olursunuz. Bunlardan biri öncelikle ısı yalıtımı yaptırmak olmalı. Isı yalıtımı yapılmamış bir daire hem kapılardan hem de pencerelerden kışın çok daha fazla soğuk alacaktır. Duvarlardan ısı kaybı da yaklaşık % 50 civarını bulacaktır. Bu da ısı yalıtımı yapılmamış bir evin ısınmak için neredeyse % 50 daha fazla fatura ödemesi demek anlamına geliyor. Yani siz kombinin çoğunu havayı ısıtmak için yakıyorsunuz. Bu nedenle sadece bir kere yaptırmak için verdiğiniz yalıtım parası size senelerce kar olarak dönüyor. Demirdöküm Kombi tamiri ve bakımından önce yalıtıma öncelik vermeyi unutmamalısınız.

Demirdöküm Kombi Bakımı Neden Yaptırılmalı?

Öncelikle kombinizin bakımını yaptırmanın en büyük avantajı ömrünü uzatmaktır. Bu hem cihazın hem de komple tesisatın ömrüne ömür katan bir hareket olacaktır. Problemsiz çalışan bir ısıtma sistemi demek sizin de daha iyi ısınmanız ve fatıradan tasarruf etmeniz demektir. Üstelik cihazınızın tüm kapasitesini kullandığınız için gerçekten kısa sürede evinizin ısındığını farkedersiniz.

İnsanların Demirdöküm kombi bakımı konusunda düştüğü bazı yanlışlar vardır. Bunlar genellikle kombi bakımının tasarruf ettirmediğiyle ilgilidir. Çünkü bakımı yaptırdıktan sonra faturalarında bir düşüş olmazsa genelde bunun işe yaramadığını düşünürler. Oysa ki bunun pek çok sebebi olabilir. Bunlardan ilki kombinin bakımdan evvel de yeterli verimde işliyor olmasıdır. Bir diğer etken hava sıcaklıklarının değişimidir. Yani siz havanın 2 derece değişmesine bağlı olarak tüketilen doğalgazı hesaplayamazsınız. Ayrıca evinizde döşenmiş olan peteğin bakımdan önce ve sonraki değişimini de anlamanız mümkün değildir.

Bakımları sadece ekonomik anlamda düşünmek diğer faydalarını hiçe saymak demektir. Çünkü ilk olarak kombinizin bakımını yaptırmak sağlığınız açısından da önem teşkil etmektedir. Çünkü sizin fark etmediğiniz kaçak ya da arızalar ileride büyük problemlere neden olabilir ve bu anca kombi bakımında ortaya çıkacaktır. Kombinin en küçük hatası bile can alabilir. Bu nedenle aksatılmaması gereken bakımlar her ne olursa olsun öncelikle güvenlik açısından yaptırılmalıdır.

Demirdöküm Kombi Servisi Neden Petek Temizliği Yaptırılmalıdır?

Petek bakımı kombi bakımının bir parçasıdır ve düzenli olarak y tırılmalıdır. Peteklerde oluşacak bir sıkıntı tüm ısınma tesisatını etkileyebileceğinden ve tehlikeli olabileceğinden  Demirdöküm petek temizliği hakkında bilgi sahibi olmak ve bunu düzenli olarak yaptırmak gereklidir.

Kombi tesisatlarında kirecin en fazla biriktiği yer suyun ısındığı bölge olan eşanjör bölgesidir. Petek temizliği yapılırken kullanılan kimyasallar eşanjör de dahil olmak üzere suyun geçtiği tüm parçaları temizlemektedir. Bu da kirlilikten dolayı doğacak olan sorunların engellenmesini sağlar. Üstelik peteklerinizin daha verimli çalışmasını sağlayacağından sıcaklığı daha çok hissedersiniz.

Peteklerinizin temizliğini özellikle kombinin derecesi yüksek olmasına rağmen ısıtmıyorsa yaptırmalısınız. Ayrıca 2 yıl ve daha fazla temizlik yapılmamışsa bu nedenle de ihtiyaç olduğundan yaptırabilirsiniz. Kombiniz devamlı olarak kirliliğinden dolayı arıza çıkartıyorsa yine petek temizliği önerilir. En sondaki petek yanmıyorsa kirden dolayı sıcak su iletilmiyor ve yine petekleri altı soğuk kalıyorsa sıcak su ulaşmıyor demektir, böylesi durumlarda da temizlik şarttır.

DemirDöküm kombi Yetkili Servis, DemirDöküm Telefon, DemirDöküm klima servis
DemirDöküm servis kaydı, DemirDöküm, Demirdöküm servis istanbul

WhatsApp RA(CTA)